Milyen esetekben keressen fel minket?

1. KÍVÜLRŐL TAPASZTALJA:

– szemmel látható felázás
– omló vakolat
– lepergő festék rétegek
– faltól elváló kőpor
– ütögetésre kongó, huppogó hang

2. BELÜLRŐL TAPASZTALJA:

– jellegzetes, dohos szag
– festék vagy vakolat omlás
– rothadó parketta
– penész

Milyen hátrányai vannak a vizesedő falnak?

Esztétika

Omlik minden.

Fagykár

Jobb megelőzni ezt a problémát.

Büdös szag

Mindenki észreveszi.

Nincs rend, tisztaság

Folyamatosan pereg a festék.

A hőszegetelő fal romlása

A vizes fal húzza a kinti hideget a lakásba.

Egészség károsodása

Nedves, hideg, párás levegő számos légúti betegséget előidézhet.

Megoldása ezeknek a problémáknak az utólagos szigetelés acéllemezes technikával!

Az acéllemezes technikával egy új, vízszintes szigetelő réteg kerül a falba, mely egy normál családi ház esetén egy nap alatt el is készül, és …

Nem kell engedélyeket beszereznie.

Optimális esetben még a lakhatást sem befolyásolja.

Nincs megsüllyedés, statikai probléma.

Normál esetben 4-5 vödörnyi vakolat maradvány keletkezik csak.

100%-os biztonsággal kiszáradnak a falak, és a szigetelés élettartama minimum 20 év.

Kevesebb festés, egészségesebb környezet, kisebb fűtésszámla.

Gyakori kérdések

Ugye előtted van a kép, amikor beülsz valahová, és kihozzák a megérdemelt jó hideg sörödet, aztán pár perc múlva azzal szembesült, hogy az üvegen kívül vízcseppek jelennek meg? Egy sör esetében erre a látványra mondhatjuk, hogy guszta, de képzeld el, ahogy ugyanez a folyamat játszódik le a lakásodban a falakon. Ugye ebben az esetben már mindjárt más?! Pedig a hideg beköszöntével sajnos a nedves falak belülre sugározzák a kintről a hűvös levegőt. Eleinte kisebb felületen, talán észre sem vesszük, csak a szag érződik, de aztán idővel egyre nagyobb felületen terjed, láthatóvá válik, egyre erősebb lesz a szaga, lepöröghet a fal is. Ugye te sem szeretnéd, ha az öltözéked is penészszagot árasszon magából? Es ez még talán a legkisebb probléma, hisz az otthonodat szépen lassan pusztítja salétrom, penész, arról nem is beszélve, hogy az egészségre is káros hatással vannak a penészgombák. Ha fontosnak tartod a saját- és családod egészségét, mindenképp érdemes elgondolkodni a megoldáson, tanácsolt tapasztalt szakember véleményét kikérni a témával kapcsolatosan, aki megfelelő felvilágosítást tud nyújtani a megfelelő eredmény eléréséhez utólagos falszigetelés segítségével.

A falak vizesedésének nagyon sok oka lehet, többek közt a talajvíz, a csapadék, épületgépészeti probléma és a párásság. Ezeket talán nem is kell részletezni, de levonhatjuk a következtetést, hogy a szigetelés gyengesége, esetleg hiánya az oka a vizesedésnek. De nincs veszve minden! Van megoldás: utólagos falszigetelés. Elhiheted, hogy nem is olyan körülményes és hosszadalmas, mint elsőre gondolnád.

Ha látjuk, hogy vízfoltos a fal, borítékolhatjuk, hogy idővel látszani fog a penészesedés, salétromosság, a vakolat lassan leválik a falról. Ennek nem csak a látványa csúnya, hanem a falazat omlása is veszélyforrás lehet, ráadásul a penészgombák nagyon nincsenek jó hatással az egészségünkre, légúti, asztmás betegségek is kialakulhatnak tőle. A nedvességgel sók is jutnak a falazatba, amik a párolgás során kristályosodnak, növekszik a sók térfogata, ezáltal elkezdhet porladozni, potyogni a vakolat. Végérvényes változást az utólagos falszigeteléssel érhetünk el.

Röviden: nem! Sokan hisznek eleinte abban, hogy a lélegző vakolat majd megoldja a problémát, aztán később mégis kezd a fal peregni, jön a jellegzetes dohszag, és végül rászánják magukat, hogy hozzáértő szakembereket keressenek fel, akik hatékony megoldást tudnak ajánlani, ami az utólagos vizes falszigetelés. A szellőző vakolat alatt a víz sajnos ugyanúgy „csörgedez” , a benne lévő sók elzárják a vakolat részecskéit, így vízzáró réteg képződik. Ráadásul nem hogy nem szellőzik, hanem sajnos még nagyobb kárt is okozhatunk vele.

Igen, nagyban befolyásolja! A vizes fal nagyon jól vezeti a hőt. Minél nedvesebb a fal, annál nagyobb felületen teszi ezt. Így aztán a fűtésszámla is nagyban megnövekedhet. Minél tovább húzzuk az időt, annál több pénzt költesz feleslegesen, és ezt a pénzt költhetnéd az utólagos falszigetelésre is, amit csak egyszer kell kifizetni, és utána nem kell fáznod se az otthonodban, se a fűtésszámlától!

Sajnos el kell, hogy keserítselek, de a vizes, salétromos fal állapota magától soha nem fog javulni. Sőt! Próbálkozhatsz erősebb fűtéssel, párátlanító készülékekkel, de maximum ideig-óráig nyújtanak megoldást. Ha fontos az otthonod, a családod egészsége, akkor ez az a dolog, amin nem érdemes spórolni! Nem mellékesen, minél tovább hagyjuk eluralkodni ezt az állapotot, annál jobban romlik a falazat állapota, tehát mindenképpen tanácsos az utólagos vizes falszigetelés.

Nincs ok az aggodalomra, hisz optimális esetben nem fogja nagyban befolyásolni a lakhatást. Ezen felül semmilyen engedélyhez nem kötött. Viszont ha kifogástalannak szeretné látni otthonát, ajánlatos a munkálatokat felújítással egybekötni, pl. új vakolás, festés. Persze elvégezhető az utólagos vizes falszigetelés magában is. Hosszútávon is meggyőző lehet a probléma megoldása, hisz ha a későbbiekben értékesíteni szeretnéd ingatlanod, nagyban megnöveli az ingatlan értékét, ha egy rendezett, penészmentes otthont kínálsz eladásra, ezenkívül nem fog senki visszafordulni már az ajtóból, amint a jellegzetes dohos szag megcsapja az orrát.

Utólagos falszigetelés során injektálást alkalmazunk, ami leegyszerűsítve azt jelenti, hogy 15 centiméterenként 3-5 bár nyomással szigetelőanyagot juttatunk a falba az injektáló csonkokon keresztül. Ez egy passzív rendszer, ami a falakat belül vízszintesen „elvágja”, ezzel elérve a nedvesség kizárását. Ami pedig a falban volt nedvesség, az injektálást követően el fog párologni szépen lassan, és az elzárásnak köszönhetően nem fog tudni újra vizesedni. Injektálás előtt a sérült vakolatot érdemes leverni, a falazat felszínét letisztítani. Száradás után ajánlatos a vakolatot visszajavítani. Injektálás után már lehet akár lélegző vakolatot is alkalmazni, de mindenféleképpen a legfontosabb az utólagos falszigetelés után a vízhatlanítás, vagyis víztaszító felület alkalmazása.

Első körben minden esetben elvégezzük a falak nedvességszintjének mérést. Ezután megjelöljük a furatok helyét, majd elvégezzük a fúrásokat. Eztán következik a lyukak szakszerű kitisztítása, majd az injektáló csonkokat behelyezzük a helyükre. Aztán ezeken keresztül egy speciális eszközzel, megfelelő magas nyomáson bejuttatjuk a szigetelőanyagot a falba. Végül eltávolítjuk a packereket, majd a felmerülő igényeknek eleget téve jöhet az esztétikai javítás.

Ez az eljárás garantáltan 100 százalékosan hatékony megoldást jelent az utólagos falszigetelésnél. Ennél a beavatkozásnál az a lényeg, hogy legyen egybefüggő vízszintes fugasor, amik közé a vakolat eltávolítása után kerül beépítésre egy hullámos acéllemez. Jelenleg ez a leghatékonyabb eljárás a vizes falszigetelésnél. A folyamat lényege, hogy az acéllemezek teljesen elvágják a falazatot, ezzel abszolút elzárva a felszálló víz útját, melyet követően a falaink egész egyszerűen maguktól ki fognak száradni, ezzel jelentősen megnövelve otthonunk élethosszát. Mielőtt ezt az eljárást javasolnánk, mindenképpen szükséges egy helyszíni felmérés, hiszen ezt nem minden falazaton lehetséges alkalmazni. Feltétele a vízszintesen egybefüggő fugasor. Ez a módszer még nem olyan ismeretes a kivitelező vállalkozások, kőművesek körében, ezért javasoljuk, hogy ne hagyd lebeszélni magad erről a lehetőségről elsőre. Ha nem lehetséges az acéllemezes szigetelés megvalósítása, semmi gond! Természetesen akkor is vállalható a probléma orvoslása injektálással.

Mindkét eljárás ugyanolyan jó, mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is a másik javára. Személyes tanácsadásunk alkalmával kimerítő választ fogunk arra adni, hogy a te otthonodban melyik megoldás lenne ésszerűbb, és miért.

20 éves tapasztalattal rendelkezünk utólagos vizes falszigetelésben. Úgy gondolom, elmondhatjuk magunkról, hogy szakmailag felkészültek vagyunk, problémádat igyekszünk gyorsan és rugalmasan megoldani. Utólagos falszigeteléseink élettartalma minimum 20 év! De ha még ezek után is kétséged lenne cégünk felől, keress fel minket, és ingyenesen elkészítjük vizes falszigetelésére felmérésünket, így biztosan nincs vesztenivalód.

A központunk Tolna,Somogy,Baranya megyében található, de kollégáink mobilak, előzetes egyeztetés után országosan bárhová el tudnak jutni, és mint már fentebb írtuk, ingyenesen elkészítjük személyre szabott ajánlatunkat vizes falszigetelésével kapcsolatosan. Ne habozz! Vedd fel velünk a kapcsolatot, hogy minél előbb szakszerű megoldást tudjunk nyújtani utólagos vizes falszigetelésedre!

Igen, minden falazaton teljes nyugodtsággal használható ez az eljárás. Természetesen igazodunk az egyedi igényekhez, elképzelésekhez is a vizes falszigetelés alkalmával, de értelemszerűen csakis úgy, hogy ha a szakmaiság nem sérül. Mi csakis igényesen elvégzett munkát adunk ki a kezeink közül, és erre különös hangsúlyt fektetünk. Személyes tanácsadásunk során minden lehetséges verziót felvázolunk, és a te kéréseidet figyelembe véve fogunk előállni a megoldással.

Legyen otthonod az ország bármely pontján, mi szakszerűen állunk rendelkezésedre. Rövid határidőn belül sort kerítünk a személyes kontaktra, mely során kielégítően felvázoljuk számodra a lehetséges és legjobb megoldást a problémára. Minden alkalommal elvégezzük a fal nedvességmérését, hogy a legkisebb hibaszázalékkal végezhessük el a vizes fal szigetelését. Árainkat úgy alakítottuk, hogy versenyképesek legyenek a piacon. Munkáink során a legmodernebb technikákat vetjük be, naprakészek vagyunk az utólagos falszigetelésben. A mi munkánk nem ér véget a fal szigetelésével, nagy figyelmet fordítunk arra, hogy a helyszínt a megfelelő állapotban hagyjuk el, hogy ügyfeleink maximális elégedettséggel gondoljanak ránk, és nyugodt szívvel ajánlhassák cégünket. Reméljük sikerült meggyőznünk, és mielőbb megkeresel minket a megadott elérhetőségeinken, hogy minél gyorsabban orvosolni tudjuk a felmerült problémát.

© Copyright - Utólagos falszigetelés